Tradiční čínská medicína
O Tradiční čínské medicíně by se daly psát eseje se stovkami a stovkami stran. S tím bych Vás nerada zatěžovala a obtěžovala.
Takže tedy úplně jednoduše.
Jsem nadšenec východní medicíny.
To jak přemýšlí a starají se o své tělo, je něco úžasného. Nejen že si uvědomují potřebu fyzického těla, ví, že bez udržování svého duševního těla jim stejně fyzické tělo dříve či později vypoví službu.
Proto je potřeba i na své tělo nahlížet, jako na dvě spojené nádoby. Jak říkaly naše babičky, ve zdravém těle zdravý duch. Určitě toto pořekadlo platí i naopak - zdravý duch zdravé tělo.
Já sama mám moc ráda baňky společně s klasickou masáží. To se nám v praxi osvědčuje velmi účinné.
Jsou ale i případy, kdy nám klasická masáž nestačí a musí dojít na řadu něco jiného. Někdy nám pomáhá akupresura jindy akupunktura. Podle druhu obtíží.
Někdy nám ani masáž ani jehličky nepomůžou a musíme jít více do těla a pomoci si bylinkami.
Při výběru bylinek musíme být trošku ostražití. Nemůžeme dát tělu, které je příliš studené ještě ochlazující bylinu a naopak.
Je vždy dobré, udělat diagnostiku. V čínské medicíně se vužívá:
diagnostika z jazyka
diagnostika z pulsu
Díky tomu, že je po těle rozeseto 361 základních akupunkturních bodů, a dalších X stovek vedlejších (stejně účinných), dá se pracovat prakticky bez omezení.
Při ošetřování těchto bodů se používají různé pomůcky typu guasha nebo moxa.
Guasha nám prokrvuje kůži na základě tření kůže.
Zatímco moxa nám prokrvuje kůži na základě tepla, které sama vydává. Jedná se o bylinu pelyněk, která je smotaná do takového doutníku. Tento doutník zapálíme a nekouříme, ale prohříváme určitě body na těle :)